
З 25 листопада по 10 грудня - Акція "16 днів проти насилля"
З 25 листопада до 10 грудня в школі було проведено низку заходів у рамках акції "16 днів проти насильства". Акція була спрямована на підвищення обізнаності учнів про проблеми насильства, торгівлі людьми, безпечного інтернету та формування навичок толерантної й відповідальної поведінки.
Основні заходи:
1. 25 листопада:
Загальношкільний флешмоб, який залучив усіх учнів 1-11 класів до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками
2. Зустрічі та інтерактивні заходи:
Учні 9-11 класів зустрілися з офіцером ювенальної поліції Андрієм Івановичем Бельдієм, який провів бесіду на тему "Безпечний інтернет".
У 9-А класі була організована настільна гра «Рожеві окуляри», розроблена Українським фондом "Благополуччя дітей", для підвищення обізнаності щодо проблем торгівлі людьми.
Для учнів 3-4 класів заступник начальника відділу освіти Галина Дем’янюк та психолог Аліна Лебідь презентували освітню гру «Ліза та її друзі подорожують світом». Ця гра допомогла дітям у доступній формі дізнатися про проблему торгівлі людьми, безпечну міграцію та толерантність.
3. До Міжнародного дня людей з інвалідністю (3 грудня):
Учні 11 класу переглянули відеопрезентацію, яку обговорили у форматі дискусії.
У 10 класі проведено годину спілкування "Дивіться на нас як на рівних".У 9-А класі організовано круглий стіл з цієї ж тематики.
4. До Міжнародного дня боротьби за скасування рабства (2 грудня):
Учні 7 класу провели відверту розмову на тему боротьби з рабством.
У 5 класі виготовлено тематичний колаж "Ми проти рабства".
У 8 класі відбулася година спілкування з обговоренням проблем сучасного рабства.
2 грудня проведено загальношкільний флешмоб до Дня боротьби зі СНІДом.
5 грудня у приміщенні нашого закладу, за сприяння заступника начальника відділу освіти, культури та спорту Якушинецької сільської ради Галини Дем'янюк, офіцера громади Валерія Кравчука, та старшого інспектора відділу організації діяльності ІТТ із затриманими ГУНП у Вінницькій області Владислава Грицишина, експонувалась виставка «Річ у тім». Це 16 картин із світлинами знаменитих українців, які сфотографовані на них із реальними предметами якими було вчинено домашнє насилля. Також перейшовши за QR-кодом учні та працівники ліцею мали змогу у своєму смартфоні послухати реальну історію, яка відбувалась із українками та українцями.Мета цієї виставки – вкотре привернути увагу населення до такого жахливого явища як насильство. Ця проблема часто залишається за зачиненими дверима. Її замовчують. Від неї відводять очі і не помічають.
Річ у тім - що предметом домашнього насильства може стати будь-що;
- що домашнє насильство може відбуватися зовсім поруч;
- що страждати від домашнього насильства можуть ті, кого ти знаєш;
- що не всі постраждалі особи повідомляють про домашнє насильство і щодня переживають свій власний жах;
- що домашнє насильство часто замовчують;
- що запобігти домашньому насильству можна – потрібно просто звернутися по допомогу;
- що можна врятувати чиєсь життя, якщо не залишатися осторонь.
Акція охопила всі вікові категорії учнів, залучила їх до активних обговорень та інтерактивних форм роботи. Завдяки проведеним заходам діти отримали нові знання та практичні навички з питань безпечної поведінки, толерантності та протидії насильству.