"Книги, мов ріки, які наповнюють собою увесь світ, це–джерело мудрості, у книгах–бездонна глибина, ми з ними втішаємося в печалі. ... у книгах–світило мудрості...."
"Повість минулих літ"
Дорогі друзі!
Ми вітаємо вас на сторінці шкільної бібліотеки!
Вся історія розвитку людського розуму пов’язана з книжками та бібліотеками. І це зовсім не спокійна історія! За книги боролись, їх спалювали, губили, знаходили, відкривали під товщею занурених часом міст, рятували від ворогів, як найдорожче. Сьогоденна бібліотека здається нам втіленням тиші, спокою та порядку.
Як і в усі часи, вона служить людям!
Шкільна бібліотека сьогодні – це центр, який формує
інформаційну культуру дітей. У процесі реалізації загальноосвітніх і виховних функцій бібліотека здійснює інформаційну підтримку навчальної та освітньої діяльності, прищеплює користувачам навички інформаційної культури.
ДАТИ, ЯКІ ПОТРІБНО ЗНАТИ
23 квітня – Всесвітній день книги. У Києві та Львові відкрито Музеї книги та друкарства. У Києві він розміщений на території Києво-Печерського історико- культурного заповідника.
Перша в Україні бібліотека була заснована київським князем Ярославом Мудрим 1037 року в Київському Софіївському Соборі. У ній зберігалося понад 850 томів різних рукописних творів.
Одна з найбільших бібліотек світу – Національна бібліотека конгрессу США. Заснована 1800 року. ЇЇ книжковий фонд - близько 40 млн.книг.
Найбільша бібліотека в Україні – Центральна наукова бібліотека ім. Вернадського. Заснована 1714 року.
Найтовстіша книга у світі – англійський словник, що містіть 8600 сторінок.
Найдавніша наша писемна памятка - "Ізборник Святослава", укладений у 1073-1076 р.р. для київського князя Святослава Ярославовича. Поряд із творами церковно-релігійного характеру він міститьтвори, в яких подаються норми поведінки людини за різних побутових обставин.
Книжку "Пересопницьке Євангеліє" справедливо називають вершиною українського книжкового мистецтва середини 15 століття. Під час інавгурації Президента України присягаються на Пересопницькому Євангелії.
У 1957 році Академії наук було доручено виданняУРЕ(Української Радянської Енциклопедії), створено науково-редакційну установу – Головну редакціюУРЕ, яку очолив Микола Бажан.
У 1965 році видання Української Радянської Енциклопедії в 17-ти томах було завершено.